Miasto stworzyło system wypożyczania sprzętu na minuty.

W dobie nowoczesnego budownictwa a także coraz to szybszego rozwoju aglomeracji miejskich, stawia się duży nacisk na ekologię i ochronę przyrody. Coraz większa liczba osób w miastach powoduje ogromne zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne. Architektura miejska usiłuje wyjść na przeciw wymaganiom nowych mieszkańców a także stara się rozlokować bloki w ten sposób, ażeby nie zaburzały dobrego przepływu powietrza, oraz dodatkowo dostarczały bardzo dużo zielonej przestrzeni dla ludności miasta. Co więcej, coraz częściej będziemy mogli spotkać się z wielką potrzebą mieszkańców, jaką jest zadbanie o ekologię a także czystość w mieście. To postępowanie sprawia, że architekci są zobowiązani zadbać o bardzo dużą sumę na odpady segregowane, koszów na nieczystości po pupilach, a ponadto przede wszystkim wielką liczbę ścieżek dla rowerzystów i chodników. Zatłoczenie w aglomeracjach wywołuje zwiększoną liczbę aut na drogach, a to skutkuje pojawiającymi się zakorkowanymi ulicami w dowolnej części miasta.

Stale powiększająca się liczba osób, próbuje oszczędzić swój czas a także stosuje inne sposoby przemieszczania się aniżeli samochód. W większości przypadków są to tramwaje a także autobusy, jednak coraz to częstszym wyborem są rowery a ponadto hulajnogi elektryczne. Jak w sytuacji hulajnóg, nie jest problemem złożenie jej oraz zapakowanie w futerał i noszenie ze sobą, tak w przypadku roweru, nie nie jest to proste. Niema możliwości, ażeby rower złożyć i zabierać ze sobą do pracy czy na uczelnię, ze względu na to pojemniki na sól i piasek są coraz bardziej potrzebne na planie każdego rozwijającego się miasta. Muszą mieć swoje miejsce przy każdym większym budynku w mieście, a oprócz tego powinny mieć odpowiednią ilość miejsc. Coraz to częściej będziemy mogli spotkać bardzo duże parkingi dla rowerów, jakie wyposażone są w dach, a dodatkowo mają adekwatne zabezpieczenia przed złodziejami. Jednak, mimo coraz większej ilości takowych miejsc, stale możemy zetknąć się z opinią, iż nadal ich brakuje, bądź już obecne są kiepsko zaprojektowane. Są małe a także znajdują się w niedogodnych miejscach, przez co teren zajmowany jest przez motory, a nawet pojazdy samochodowe.
To powoduje, że właściciel roweru nie ma możliwości skorzystać z wyznaczonego dla siebie miejsca oraz jest zmuszony szukać alternatywy przy barierkach oraz słupkach. Dlatego tak istotne jest, by na planie miasta wyznaczyć dobrze usytuowane miejsca dla rowerów, jak i właściwie je zaprojektować bez wyrządzania szkody innym. Miasto dba też o osoby, które nie posiadają własnych środków komunikacji i wymyśliło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty. Ten system działa w każdym rozwijającym się mieście, posiada bardzo dużą ilość sprzętów oraz dodatkowo parkingów, gdzie możemy po upływie czasu zwrócić rower. Takie miejsca bardzo często są zlokalizowane przy przystankach bądź większych skupiskach ludzi jak rynek czy centrum handlowe. Ta inicjatywa, wspiera osoby, które pragną być ekologiczne, prędko poruszać się po mieście, lecz nie mają szansy mieć własnego sprzętu. W dynamicznie rozwijających się ośrodkach miejskich tego typu rozwiązania będą niezbędne na każdej drodze oraz przy każdym bloku.