Na kilkadziesiąt tyś urodzeń rodzą się dzieci nie mające rozwiniętych nóżek i rączek.

Uszkodzenie płodu w czasie ciąży może wieść do niepojawienia się rąk i nóg lub ich zdeformowania. Powody tegoż zjawiska nie są dobrze znane. To jest fakt, iż na kilkadziesiąt tyś porodów rodzą się dzieci nie posiadające dobrze rozwiniętych nóżek i rączek. Kolejną, jaką możemy sklasyfikować do ludzi będących niepełnosprawnymi ze względu na brak kończyn są ofiary różnego rodzaju wypadków lub ludzie po amputacjach ratujących życie. Bez względu na to, w której grupie jest niepełnosprawna osoba, komfort jej życia jest dużo mniejszy w przyrównaniu do osób całkowicie zdrowych. Ludzie tacy w znaczącej liczbie sytuacji wymagają pomocy pozostałych żeby potrafiły funkcjonować. Stałe kalectwo ogranicza mobilność i aktywność zawodową. Jest związana z występowaniem depresji i innych chorób natury psychicznej. Wśród ludzi nie w pełni sprawnych istnieje uczucie wyeliminowania i odtrącenia przez innych. Nauka jednakże cały czas się rozwija. Z powodu wojen światowych i różnych konfliktów, wystąpił intensywny przyrost osób po amputacjach, których to życie straciło na jakości. Miało to wpływ na postęp w dziedzinie protetyki, dziedziny nauki trudniącej się tworzeniem protez kończyn dolnych i górnych. Proteza sztuczna ręka może posiadać różne zastosowania. Niesłychanie dużo uzależniony jest od preferencji mężczyzny lub kobiety, dla której jest tworzona. Protezy potrafią mieć charakter estetyczny, doskonale maskując przy tym brak nogi lub ręki. Potrafią równieżzastępować funkcjonalność straconej lub niewykształconej reki lub nogi tak samo jak bioniczne protezy. Ich niezwykle zaawansowana konstrukcja idealnie imituje ruchy nogi a także jej funkcje. Te protezy stają się coraz to bardziej doskonałe a także pozwalają na wykonywanie dosłownie czynności niezwykle precyzyjnych. Wadą ich jest nadal stosunkowo spora kwota. Ciekawostką jest fakt, że protezy bioniczne kierowane są za pomocą impulsów elektrycznych emitowanych poprzez mózg. Przypomina to działanie prawdziwej nogi. Bioniczne protezy w sposób naturalny wiążą funkcjonalność z estetyką. Idealnie oddają działalność stawów łokciowych, kolanowych oraz skokowych. Dzięki temu pacjent ma możliwość poruszać nową nogą albo ręką w pełnym zakresie. Położenie amputacji nie jest wówczas tak istotne. Z wykorzystaniem nowoczesnej technologii pacjent ma możliwość wreszcie normalnie funkcjonować. Protetyka to nie tylko i wyłącznie budowa ale też renowacja protez. Wykorzystywane mają prawo psuć się. Wynika to z ich zwykłego zużycia. U dziecibardzo często wraz z ich rozwojem należy poddawać protezę przebudowie albowyprodukować nową. Nadrzędnym zadaniem w protetyce musi być dobre samopoczucie pacjenta. Proteza powinna być produkowana z produktów całkowicie bezpiecznych. Ma ona notoryczny kontakt z organizmem a także nie może być przyczyną alergii a także podrażnień. Doskonała proteza charakteryzuje się również wytrzymałością i lekkością. Protetyka daje szanse na mnóstwo rzeczy. Najbardziej istotne to wyjście do ludzi i możliwość realizowania zwyczajnych prac w życiu. Sposobność załatwienia kluczowych wymagań fizjologicznych może być dla osoby niepełnosprawnej kolejnym krokiem w odbudowywaniu zniszczonej wiary w siebie.