Najbardziej istotne, iż ludzie mogą cieszyć się dachem nad głową.

Bliźniacza zabudowa okazuje się być jednym z kilku bardzo często napotykanych rodzajów zabudowy dla jednej rodziny. Deweloperzy niezwykle często a także chętnie stawiają na budowanie osiedli w zabudowie szeregowej. Okazuje się jednak, iż spora większość osób , którzy myślą o domku jednorodzinnym chce mieć dom wolno stojący. Każdy z typów jednorodzinnej zabudowy posiada tymczasem swoje minusy oraz plusy. Zarówno domy w zabudowie wolno stojącej, bliźniaczej jak również szeregowej mogą okazać się dla wielu osób upragnionym miejscem do życia. Na studiach specjalistycznych, w szczególności architektonicznych, jest mnóstwo zajęć , które są powiązane z tworzeniem zabudowy wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej. Studenci architektury uczą się projektować całe osiedla, a schematy takie nazywa się schematami urbanistycznymi. Uczą się je tworzyć nie tylko i wyłącznie studiujący architekturę, aletakże przykładowo gospodarki przestrzennej. Są to studia na których są kwestie techniczne, jak również przyrodnicze czy ekonomiczne powiązane z rozwojem przestrzeni. Studenci nie uczą się natomiast na nich np dokładnych projektów pojedynczych obiektów. Uczą się tego studenci architektury, którzy później pracując jako architekci mogą wykonywać przykładowo projekty domów bliźniaczych i innych. Jeżeli ktoś z nas chce zbudować własny dom, musi wynająć projektanta lub wybrać gotowy już projekt, jakich aktualnie jest pełno. Zależy to od upodobań, ale bardzo istotne bywa to, iż ludzie mogą się cieszyć swoim dachem nad głową.