Personel handlingowy wyposażony jest w specjalne, gumowe obuwie. Bhp udostępnia buty ochronne, które zabezpiecza przed kontaktem ze szkodliwymi obiektami.

Na każdym lotnisku jest zatrudnionych całe mnóstwo ludzi. Są to nie tylko personel dbający o bezpieczeństwo podróżujących osób, straż celna, asystenci osób niepełnosprawnych oraz pracownicy operacyjni, lecz także agenci obsługi pasażerskiej. Ci agenci wykonują swoje obowiązki zarówno wewnątrz budynku, jak również na płycie lotniska. Z tego powodu w gestii korporacji, jaka ich zatrudnia, jest wyposażenie ich w należytą odzież ochronną. W celu zwiększenia widocznościŻeby zwiększyć widoczność pracownika handlingowego na płycie lotniska, potrzebne są kamizelki albo kurtki odblaskowe, a nierzadko również słuchawki.

Agent , który czuwa nad załadunkiem samolotu przebywa na zewnątrz portu lotniczego aż do chwili startu maszyny. Powinien być dobrze widoczny dla pilotów a także pozostałych pracowników obsługi naziemnej. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza podczas złych warunków pogodowych zmniejszających widoczność na przykład przy silnej ulewie. Ważna jest również ochrona słuchu. Hurtownia Bhp oferuje nauszniki, które bardzo dobrze tłumią dźwięki o wysokiej częstotliwości. Hałas emitowany poprzez rozgrzewające się silniki samolotu bez wątpienia do tego typu dzięków zaliczmy.

Zespół handlingowy wyposażony jest także w specjalne, gumowe obuwie. Sklep BHP oferuje buty ochronne, które skutecznie zabezpiecza przed szkodliwymi obiektami np. mieszaninami oleistymi. Masywna cholewka a także gruba podeszwa gwarantują stopom stateczne podparcie. Oprócz tego, buty zapewniają ochronę przed niskimi temperaturami oraz wilgocią.