Przykładem wydarzenia, gdy ewidentnie isnieje taka intencja, jest wycieczka szkolna.

Przeważnie mamy do czynienia z wydarzeniami, gdy potrzebne jest załatwienie transportu dla większego zespołu  osób.

Przykładem wydarzenia, kiedy bezsprzecznie isnieje ta chęć, jest wycieczka szkolna. Wtedy autobusy, które odbiorą maluchy tudzież młodzież spod szkoły a także dowiozą do celu, a kolejno przywiozą pod drzwi szkoły, to dobre rozwiązanie.

Jeżeli już mówimy na przykład o bliższych wyjściach szkolnych stylu kino, to tak samo wyśmienicie odnajdzie się transport miejski, jednak jak można się przekonać, wiele szkół lęka się wziąć pod opieką młodzież w komunikacji, którą jeżdżą praktycznie wszyscy, ze wzgledu na co stawiają jednak na pożyczenie autokaru. Wtedy z pewnością prościej jest sprawować pieczę nad uczniami, ponieważ posiadamy ich w jednym miejscu, oraz dodatkowo nie ma z nimi inni ludzie, a co to za sobą pociąga nie musimy się cały czas patrzeć po autokarze celem upewnienia się, czy  na 100% jadą nim wszyscy uczniowie. Ze 100% pewnością są też takie szkoły, czy wręcz przedszkola, które bez problemu wsiadają z dziećmi do transportu miejskiego i mają sposób na to, aby sobie z nimi radzić, jednakże znacząca większość praktykuje jednak rozwiązanie, którym są autobusy wypożyczenie. Używając z tego rozwiązania gwarantują ochronę maluchom,  a sobie większą intuicyjność w doglądaniu swoich uczniów, a jednocześnie uchronienia się od sytuacji, w momencie kiedy któryś z podopiecznych się zagubi lub również nie wyjdzie z busa z pozostałymi.

Zobacz: autobusy wynajem poznań