Rok akademicki – jak zaplanować sobie czas?

Rok akademicki – jak zaplanować swój czas

Prawie że każdy student miał w swoim życiu sytuację, kiedy zaczęło mu brakować czasu, a do zaliczeń było coraz mniej czasu. Niestety wielu studentów zmaga się z prokrastynacją i nie bardzo wiedzą co z tym zrobić. Na całe szczęście istnieje pewne rozwiązanie, jest ono bardzo proste, ale mało osób ma chęci z niego korzystać. Mam na myśli tutaj wszystkim znany planner.

Planner akademicki 2020/21

Organizowanie sobie konkretnego dnia na papierze często wydaje się niezbyt atrakcyjnym rozwiązaniem, wizja siedzenia przed zeszytem zdaje się zdecydowanie bardziej przeszkadzać w atrakcyjnym spędzaniu swojego czasu, niż pomagać. Jednak wielu uczniów traci wielką ilość czasu na organizowanie na bieżąco tego co będą robić, poprzez co zaczynają się miotać w trakcie pracy oraz tracą ogrom czasu podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy natomiast przeznaczyć piętnaście min codziennie na to, aby zaplanować sobie w swoim plannerze dzień, spowoduje to, że bez wątpienia niczego nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co mamy robić w danym czasie.

Praktyczność plannerów

Nie każdy o tym wie, niemniej jednak spora większość wielkich osób korzystała z tego typu metody. Można tutaj wspomnieć Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak dobrze rozplanowany dzień, że ludzie z sąsiedztwa regulowali swoje zegarki w zależności od tego, kiedy wychodził na spacer. Aczkolwiek prawdą jest, że Kant miał wnikliwie zorganizowany dzień i rozpisany szczegółowy jego plan w swoim dzienniczku, który był niczym innym jak planner. Korzystając z tej techniki planowania czasu, będziemy mogli być pewni, że obudzimy się ze zaliczonymi egzaminami i sporą ilością czasu.