Warta travel jest idealnym rozwiązaniem dla zawodowych sportowców.

Zdecydowana większość ludzi planując sobie idealny wyjazd na wakacje wcale nie dopuszcza do siebie możliwości, iż może dojść podczas niego do jakiegoś wypadku albo mogłoby mieć miejsce jakieś odmienne zagrażające naszemu życiu lub zdrowiu zdarzenie. Wysoki komfort psychiczny zagwarantuje ci zakup ubezpieczenia, jakie w wypadku nieprzewidzianego zdarzenia zapewni wam pomoc w otrzymaniu pomocy medycznej a także potencjalnego przetransportowania do rodzimego kraju z za granic.

Na rynku możemy odszukać bardzo dużo ofert biur ubezpieczycieli, a jednym z najbardziej atrakcyjnych zdaje się być turystyczne ubezpieczenie warta, jakie jest dopasowane zarówno dla ludzi podróżujących w celach służbowych jak również w celach turystycznych. Wykupienie pakietu ubezpieczeniowego zapewnia pokrycie kosztów leczenia jak również niezbędną pomoc zarówno podczas wycieczek krajowych, jak i zagranicznych. Warta travel jest również idealnym rozwiązaniem dla zawodowych sportowców, których to zabezpiecza podczas wypadów na wszelkiego typu konkursy oraz turnieje. Możemy także zdecydować się na opcję , która chroni naszych bliskich, której kupienie gwarantuje wypłatę odszkodowania całej rodzinie w sytuacji gdy zdarzy nam się wypadek. Najkorzystniejszym wyjściem, dla osób wyjeżdżających w delegacje jest kupienie pakietu Warta Business Travel, który zapewnia pokrycie wydatków leczenia oraz wypłacenie odszkodowania w sytuacji nieszczęśliwego wypadku podczas podróży służbowych.

Turystyczne ubezpieczenia warta mamy możliwość także nabyć w tak zwanej możliwości plus, jaka za wyjątkiem standardowych zabezpieczeń, gwarantuje również poradę w ramach usługi Assistance Standard, to znaczy transport lub holowanie do stu kilometrów z miejsca wypadku. Ubezpieczenie warta travel ma możliwość także być poszerzone o OC od szkód , które zostały wyrządzone ludziom trzecim. Tego typu opcja rewelacyjnie sprawdzi się przy rodzinach z dziećmi, które mają talent do niszczenia przeróżnych przedmiotów, i to nie zawsze swoich. Jeżeli bierzemy ze sobą kosztowny bagaż (np. sprzęt narciarski, fotograficzny, artystyczny), wtedy należy poszerzyć nasz ubezpieczenie warta o jego ubezpieczenie od kradzieży, utraty, zniszczenia lub uszkodzeń. Takie ubezpieczenie umożliwi nam odbyć wycieczkę bez obaw, iż możemy stracić bardzo drogie przedmioty.

Osoby wyjeżdżające w celu uprawiania sportów ekstremalnych w większości postanawiają poszerzyć swoje ubezpieczenie warta travel o pokrycie wydatków na leczenie urazów odniesionych podczas podróży. Pierwszy wariant (nieco droższy) tyczy się skutków nieszczęśliwych wypadków mających miejsce za granicą, które są leczone na terenie RP, natomiast drugi (trochę tańszy) jest dedykowany podróżom w Polsce.

Jeśli wyjazd wymaga od nas dużych kombinacji z organizacją wycieczki, warto jest skorzystać z możliwości zwrotu poniesionych kosztów, w sytuacji kiedy bilet anulują, oraz w przypadku kiedy impreza lub nocleg zostaną odwołane. Dla osób, które podróżują samolotami dedykowane jest ubezpieczenie turystyczne warta od opóźnienia albo odwołania lotów.